ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 1

Проєкт

ПРИШИБСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

(сорок перша сесія восьмого скликання)

РІШЕННЯ

від _ червня 2024 року с. Пришиб

Про внесення змін до програми розвитку

первинної медико-санітарної допомоги

Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки

Керуючись статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою покращення якості медичного обслуговування населення та розвитку сфери охорони здоров’я, з метою покращення роботи медичних підрозділів та їх матеріально-технічної бази, доступності до якісних медичних послуг жителям громади, сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Внести зміни Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки затвердженої рішенням сесії від 21.12.2023 року, наступні зміни:
  2. Паспорт Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки, виклавши в новій редакції, що додається.
  3. Додаток 1 ресурсне забезпечення Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки, виклавши в новій редакції, що додається.
  4. Додаток 2 напрямки діяльності та заходи Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки, виклавши в новій редакції, що додається.
  5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.
    Сільський голова Валентина ГОРОДЯНКО
    Додаток
    до рішення сесії Пришибської сільської ради
    8 скликання від червня 2024 року
    ПАСПОРТ
    Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги
    Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки
    1. Ініціатор розроблення Програми  Виконавчий комітет Пришибської сільської ради
    2. Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми Рішення пленарного засідання восьмого скликання від 21.12.2023 року
    3. Розробник Програми КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради»
    4. Співрозробники Програми КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради»
    5. Відповідальні виконавці Програми  КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради»
    6. Учасники Програми  Пришибська ТГ, Піщанська ТГ, Омельницька ТГ, Новагалещинська ТГ
    7. Термін реалізації Програми 2024-2026 роки
    8. Джерела фінансування Програми Бюджет Пришибської територіальної громади, бюджет Піщанської територіальної громади, бюджет Омельницької територіальної громади, Новагалещинська територіальної громади.
    9. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього, грн.,  5`667`700,00
    у тому числі: 2024 2025 2026
    9.1. Кошти державного бюджету - - -
    9.2. коштів місцевого бюджету 5`667`700.00 - -
    1. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована програма
      Громадяни України незалежно від місця проживання мають право на отримання в усіх лікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров’я гарантований рівень медичної допомоги, який визначений постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 року № 955 “Про затвердження програми надання громадянам гарантованої державної безоплатної медичної допомоги” та відповідно до постанови 1303 від 17.08.1998 року «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».
      Однак, на сьогодні медичне обслуговування не дає можливості кожному громадянину реалізувати своє, гарантоване статтею 49 Конституції України, право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Згідно цієї ж статті, держава зобов’язана створювати умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування.
      Водночас, якість роботи закладів охорони здоров’я, їх кадрове та матеріально-технічне забезпечення не завжди відповідає сучасним вимогам та потребам мешканців сільських територій. Причинами такого стану справ є, насамперед, нестача належно обладнаних приміщень, відсутність достатньої кількості медикаментів і транспортних засобів, а також дефіцит кваліфікованих медичних кадрів.
      Ситуація ускладнюється і тим, що випускники медичних університетів украй неохоче погоджуються працювати у сільській місцевості, а держава упродовж тривалого періоду часу виявляється не спроможною розробити дієві механізми вирішення цієї проблеми.
      Загальною проблемою для сільських закладів охорони здоров′я є низький рівень матеріально-технічної бази, що не відповідає табелям оснащення, затверджених наказами МОЗ України. Зокрема, відсутнє ЛОР - обладнання, хірургічне обладнання, потребують заміни застарілі електрокардіографи, крім того фізіотерапевтична апаратура застаріла та не оновлювалась протягом багатьох років.
      Потребують проведення ремонтних робіт амбулаторії загальної практики сімейної медицини та ФАПи, недостатнє фінансування медичної галузі не дозволяло це зробити.
      ФАПи та амбулаторіїї для опалення приміщень використовують природній газ, але через недостатнє впровадження енергозберігаючих заходів у частині закладів під час опалювального періоду недостатній температурний режим у приміщеннях.
      Для створення електронного реєстру пацієнтів, необхідно вирішити питання забезпечення закладів первинної ланки оргтехнікою та комп′ютерами, спеціалізованими програмами, підключенням до мережі Інтернет.
      Для поліпшення первинної медико-санітарної допомоги, що надається населенню на дому, особливо людям пенсійного віку, особам з обмеженими можливостями під час виїздів у села необхідно забезпечити лікарів загальної практики сімейної медицини автотранспортом та укомплектувати їх спеціальним портативним обладнанням для підвищення якості медичних послуг.
    2. Визначення мети програми
      Метою програми є об’єднання зусиль сільської ради, виконавчої влади, керівників підприємств, установ, організацій, що здійснюють діяльність на території Пришибської об’єднаної територіальної громади в напрямку покращення якості та тривалості життя жителів громади, підвищити доступ сільського населення до якісної медичної допомоги, модернізації та зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, оснащення їх необхідним медичним обладнанням, комп′ютерною технікою, автотранспортом, поліпшення умов праці медичних працівників, що допоможе покращити якість життя та збільшити тривалість життя населення Пришибської ОТГ.
    3. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, етапи виконання програми

Медична допомога жителям об’єднаної територіальної громади є доступною. Проте є проблеми, які накопичувалися роками і потребують невідкладного вирішення шляхом додаткового фінансування з місцевого бюджету.

Оптимальним варіантом розв’язання проблем є:

  • пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;
  • удосконалення матеріально-технічної бази охорони здоров’я відповідно до світових стандартів, запровадження правових, економічних, управлінських механізмів, забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров’я;
  • залучення засобів масової інформації, навчальних закладів та громадських організацій до більш широкого інформування населення з питань профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування захворювань;
  • поліпшення медичної допомоги вразливим верствам населення та жителям села; забезпечення населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
  • поліпшення стану здоров’я всіх верств населення, зниження рівня захворюваності, інвалідності, смертності, продовження активного довголіття і тривалості життя;
  • підвищення ефективності використання наявних кадрових, фінансових та матеріальних ресурсів охорони здоров’я;
  • створення сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров’я;
  • удосконалення інноваційної політики в сфері охорони здоров’я;
  • впровадження системи персоніфікованого електронного реєстру громадян та сучасних інформаційних і телемедичних технологій в діяльності первинної медико-санітарної допомоги.

Програма розрахована на реалізацію заходів протягом трьох років з 2024 по 2026 роки.

4. Перелік завдань і заходів програми та результативні показники

Основними завданнями функціонування та розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню Пришибської сільської ради на 2024-2026 років є:

  • збереження і покращення здоров'я населення;
  • гарантована доступність і якість кваліфікованої медичної допомоги;
  • будівництво, реконструкція, проведення ремонту приміщень підприємства (які знаходяться в оперативному користуванні та орендовані підприємством), оснащення необхідним обладнанням та матеріалами, автотранспортом і засобами зв’язку;
  • створення умов для заохочення медичного персоналу та випускників медичних освітніх закладів до проживання та професійної діяльності у сільській місцевості;
  • удосконалення організації медичної допомоги, пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги;
  • підвищення рівня санітарної культури населення, формування здорового способу життя; 
  • удосконалення механізмів фінансування закладів охорони здоров'я з метою забезпечення їх належного та ефективного функціонування;
  • стимулювання медичних працівників для роботи в сільській місцевості.

Виконання програми дає змогу:

  • підвищити ефективність роботи закладів охорони здоров’я з метою подолання несприятливих демографічних тенденцій;
  • збільшити питому вагу медичної допомоги, що надається: лікарями загальної практики – сімейними лікарями – щороку на 7 – 10%;
  • сформувати систему надання населенню високоякісної медичної допомоги на засадах сімейної медицини;
  • створити умови для реалізації принципу організації та координації лікарем загальної практики – сімейним лікарем – скерування для надання пацієнтам вторинної спеціалізованої та стаціонарної медичної допомоги;
  • забезпечення збереження та подальше зміцнення матеріально-технічної бази, її модернізація;
  • покращити оснащення закладів загальної практики – сімейної медицини відповідно рекомендованих табелів оснащення та нормативів;
  • покращення забезпечення медичними працівниками сільських лікувально-профілактичних закладів зони обслуговування підприємства;
  • підвищення рівня продуктивності праці працівників підприємства, нарощування кадрового та ресурсного потенціалу.

5. Фінансування Програми

Фінансування програми здійснюється в межах видатків, затверджених Пришибською сільською радою на охорону здоров′я, за рішеннями сесії сільської ради щодо виділення та спрямування коштів на виконання вказаної програми, а також з інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.(Додаток №1,2)

*Примітка. Обсяги коштів, які пропонується залучати на виконання заходів Програми підлягають уточненню щороку по потребі, при затвердженні (внесенні змін) місцевих бюджетів на відповідний рік.

6. Прикінцеві положення

Програма визначає мету, завдання і шляхи розвитку первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки, враховуючи стратегічні завдання та прогнозовані обсяги фінансового забезпечення.

Програма має відкритий характер і може доповнюватись (змінюватись) в установленому чинним законодавством порядку в залежності від потреб поточного моменту (прийняття нових нормативних актів, затвердження та доповнення регіональних медичних програм, змінних фінансово-господарських можливостей громади).

Програма розрахована на 3 роки, має завдання, які направлені на виконання заходів Програми адаптованих до рівня потреб та можливостей міста, реалізація Програми буде здійснюватися шляхом співпраці медичних закладів первинного рівня та органів місцевого самоврядування у визначених напрямках діяльності.

Директор Носенко В.О.

Додаток 1

до рішення ____ сесії Пришибської сільської ради

8 скликання від червня 2024 року

Ресурсне забезпечення

Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги

Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки

Етапи виконання Програми

грн.

Показники витрат: I II ІІІ Всього витрат на виконання програми
2024 2025 2026
Обсяг ресурсів для виконання програми, усього, у тому числі: 5 667 700,00 - - 5 667 700,00
Державний бюджет - - - -
Кошти місцевих бюджетів 5 667 700,00 - - 5 667 700,00

Додаток 2

до рішення __ сесії Пришибської сільської ради

8 скликання від червня 2024 року

Напрямки діяльності та заходи

Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги

Пришибської сільської ради на 2024-2026 роки

№ з/п Найменування заходів Виконавець Термін
виконання
Джерела фінансування Орієнтовні щорічні обсяги фінансування (вартість), грн. Орієнтовні щорічні обсяги фінансування (вартість), грн. Орієнтовні щорічні обсяги фінансування (вартість), грн.
2024 2024 2026
1. Утримання закладів первинної медицини Омельницької тг. КНП «Центр ПМСД Пришибської СР»» 2024- Місцевий бюджет Омельницької тг 1234300,00 - -
2. Утримання закладів первинної медицини Піщанської тг. КНП «Центр ПМСД Пришибської СР» 2024 Місцевий бюджет Піщанської тг 1841300,00 - -
5. Утримання закладів первинної медицини Новогалещанської тг КНП «Центр ПМСД Пришибської СР» 2024 Місцевий бюджет Новогалещанської тг 1255900,00 - -
6. Утримання закладів первинної медицини Пришибської тг КНП «Центр ПМСД Пришибської СР» 2024 Місцевий бюджет Пришибської тг 1336200,00 - -
ВСЬОГО 5 667 700,00 0,00 0,00