ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 55

Звіт Пришибського сільського голови про діяльність сільської ради та її виконавчих органів в 2023 році

Шановні мешканці Пришибької сільської територіальної громади!

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед громадою її жителями.

Звіт – це гарна можливість підбити підсумки зробленого за минулий рік, чудова нагода поділитися пріоритетними планами на майбутнє.

Ще один рік повномаштабної війни….Рік випробовувань та викликів, які долали разом – усією громадою. Ми стали стійкішими та витривалішими, сфокусувалися на головному – допомозі Захисникам, безпеці мешканців громади, забезпеці сталості критичної інфраструктури, турботу про тих хто потребує підтримки. Ми разом із Вами стояли пліч – о – пліч заради майбутнього України. Працювали на фронті та в тилу, захищали рідну землю та українські інтереси й допомогали одне одному. Ми пройшли величезний іспит на незламність, яку побачив увесь цивілізований світ. Попереду ще може бути багато випробовувань, але ми всі їх здолаємо і станемо сильнішими.

 Пришибська сільська територіальна громада створена в серпні 2015 року шляхом добровільного об’єднання територіальних громад сіл двох сільських рад: Пришибської, Кобелячківської, а з листопада 2020 року після чергових виборів до місцевих рад до складу Пришибської сільської територіальної громади приєдналася Комендантівська територіальна громада.

Депутатський склад ради VIII скликання  – 22 депутати.

Станом на 01 січня 2023 року в 13 населених пунктах сільської ради проживає біля 2985 осіб, та 133 внутрішньо переміщених осіб, на відмінну від попереднього року кількість їх зменшилась.

Територія сільської ради поділена на старостинські округи:

  • Комендантівський (села Комендантівка, Криничне, Дабинівка, Черемушки, Колісники, Порубаї, Пилипенки та Олександрія);
  • Кобелячківський (села Кобелячок та Малики);

На території громади свої повноваження в межах відповідних старостинських округів  здійснюють 2 старости та відповідальні працівники структурних підрозділів сільської ради.

Наша громада,  як орган  місцевого  самоврядування, у своїй роботі керується принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві і державні інтереси.

Сільська рада є публічною та відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради в засобах масової інформації, на офіційному сайті ради, а також на дошках оголошень.

Сесійна діяльність

Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій.

Скликання сесій сільської ради проводиться згідно розпоряджень сільського голови ради при чіткому дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Пришибської сільської ради.

Депутати сільської ради мають можливість знайомитися з проектами рішень, що вносяться на розгляд сесії, завчасно  завантаживши з офіційного веб-сайту сільської ради.  

Проекти рішень, довідкові матеріали на пленарні засідання готувались депутатами, працівниками апарату, структурних підрозділів та виконавчих органів ради.  Усі матеріали обов’язково розглядались на засіданнях постійних комісій сільської  ради, на спільних засіданнях постійних комісій ради.

В ході обговорення напрацьовувалась єдина думка по кожному питанню, а за необхідності – вносились зміни та корективи.

За звітний період відбулося 12 пленарних засідань сесій сільської ради VIII скликання, під час яких було розглянуто 580 питань порядку денного та прийнято відповідні рішення.

Протягом 2023 року прийнято 7 місцевих цільових програми та внесено зміни і доповнення  до 23 програм, які були затверджені в 2020 - 2022 році.  Станом на 01.01.2023 року на території ради реалізовуються 30 цільові програми, зокрема:

  • Комплексна програма « Сільська школа» на 2023 рік;
  • Програма  організація харчування дітей в закладах освіти Пришибської сільської територіальної громади  на 2023 рік.
  • Програма «Шкільний автобус»  на 2020 - 2023 рр.;
  • Програма підтримки технічного стану шкільних автобусів на 2023 рік.
  • Програма розвитку фізичної культури і спорту в Пришибській сільській тертріальній громаді на 2021- 2025 роки.
  • Програма реалізації культурно – масових заходів та розаитку культури на території Пришибської сільської територіальної громади на 2023 рік.
  • Програма з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму «Духові інструменти» на 2021- 2023 роки.
  • Соціальна Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2023 рік та Положення про порядок організації заходів з відшкодування частини вартості путівки дитячим закладам оздоровленя та відпочинку за надані послуги з оздоровлення та відпочинку дітей, які виховуються в сім»ях з дітьми в Пришибській ТГ у 2023 році.
  • Програма природоохоронних заходів Пришибської сільської територіальної громади на 2022-2026 роки.
  • Програма поводження з твердими побутовими відходами на території Пришибської сільської територіальної громади на 2023 – 2027 роки.
  • Програма правової допомоги населенню Пришибської територіальної громади на 2021 – 2023 роки.
  • Програма з реалізації молодіжної політики, підтримки сім»ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2020 – 2024 роки.
  • Програма благоустрою населених пунктів Пришибської територіальної громади на 2021 – 2023 роки.
  • Програма фінансової підтримки КП «Пришибське» Пришибської сільської ради на 2021 – 2024 роки.
  • Сільська цільова Програма цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Пришибської сільської ради  на 2020-2025 роки;
  • Програма розроблення (коригування, оновлення) містобудівних та землевпорядних робіт на території Пришибської сільської територіальної громади на 2021-2025 роки;
  • Програма енергозбереження та енергоефективності Пришибської терторіальної громади на 2021 – 2025 роки;
  • Програма з питань будівництва, реконструкції, капітального ремонту об»єктів комунальної власності Пришибської сільської територіальної громади на 2022 – 2027 роки.
  • Програма розвитку місцевого самоврядування Пришибської сільської територіальної громади на 2021 – 2024 рокм;
  • Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота» на період 2021 - 2025 роки, що діє на території Пришибської сільської ради;
  • Цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021- 2025 роки;
  • Програма розвитку інклюзивної освіти в закладах освіти Пришибської сільської ради на 2023 – 2025 роки.
  • Програма про охорону та збереження культурної спадщини на 2023 – 2025 роки.
  • Програма підвищення кваліфікації та професійного зростання педагогічних працівників в закладах освіти Пришибської сільської ради на 2023 – 2024 роки.
  • Цільова Програма підтримки військовослужбовців, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів державиу звязку з військовоюагресією Російської Федерації проти України та членів їх сімей, на 2022 – 2026 роки.
  • Програма створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення населення Пришибської територіальної громади на 2023 – 2025 роки.
  • Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради на 2021 – 2024 роки ".
  • Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт пов»язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального коритування місцевого значення на території Пришибської територіальної громади на 2022 – 2025 роки;
  • Програма забезпечення пожежної безпеки та організації рятувальних робіт у Пришибській сільській територіальній громаді на 2022 – 2024 роки;
  • Програма «Поліцейський офіцер громади» на 2023 – 2025 роки.
  • Програма розвитку сільського зеленого туризму та культурно – масових заходів Пришибської сільської територіальної громади на 2023 – 2027 роки.
    Важливою складовою роботи сільської ради є діяльність постійних комісій сільської ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, зокрема на спільних засіданнях, які проводять перед початком сесії.  Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії.
    У Пришибькій сільській раді VIIІ скликання були сформовані та діють 4 постійних депутатських комісії:
  • Постійна комісія з питань з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, прав людини, законності, депутатської діяльності і етики та регламенту. (голова Козар О.П.);
  • Постійна комісія з питань містобудування, будівництва земельних відносин та охорони природи (голова Білоусько В.О.);
  • Постійна комісія з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг та житлово-комунального господарства і комунальної власності (голова Шуба О.В.);
  • Постійна комісія з питань освіти, культури, молоді, фізкультури, спорту та охорони здоров’я і соціального захисту населення (голова Порубай Ж.В.);

Постійні комісії проводять свою роботу в тісній співпраці з структурними підрозділами та відповідальними посадовими особами сільської ради.

В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що більша частина депутатів сільської ради налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

Діяльність в сфері регуляторної політики

Всього на 2023 рік до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Пришибської сільської  ради Кременчуцького району Полтавської області було включено 6 проєктів рішень Пришибської сільської ради.

Проєкти регуляторних актів та аналіз їх регуляторного впливу не оприлюднювались на офіційній сторінці Пришибської сільської територіальної громади в мережі Інтернет в розділі «Регуляторна політика», підрозділ «Оприлюднення проектів регуляторних актів».

Прийнятті регуляторні акти «Місцеві податки та збори» в 2023 році діяли ті що і в 2022 році. Рішення пролонговано.

17 листопада 2023 року Пришибською сільською радою було прийнято рішення «Про затвердження плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів  Пришибської  сільської  ради на 2024 рік».

Вся необхідна інформація відносно здійснення Пришибською сільською радою регуляторної діяльності міститься на офіційній сторінці Пришибської сільської територіальної громади в мережі Інтернет в розділі «Регуляторна політика».

Діяльність виконавчого комітету ради

У відповідності до статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Пришибською сільською радою  утворено виконавчий комітет та затверджено його персональний склад в кількості 13 осіб.

Протягом 2023 року проведено 9 засідань виконавчого комітету  та прийнято 129 рішення.

Більшість питань, які розглядалися виконавчим   комітетом ради протягом року – питання надання матеріальної допомоги,  забезпечення житлом ВПО, мешканців громади (виділення матеріальної допомоги згідно заяв громадян, оформлення опіки, обстеження житлово – побутових умов проживання, затвердження заходів приурочених до свят, памяті, тощо), питання присвоєння адрес земельним ділянкам та об’єктам нерухомого майна та питання щодо функціонування структурних підрозділів ради, її установ.

Пришибська сільська рада, організовуючи роботу з розгляду звернень громадян, керується в своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян»,  Указом Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.

Протягом 2023 року до сільської ради та виконавчого комітету надійшло 1607 зверненнь громадян, з них:  47 звернень надійшло поштою, 1563 – під час особистого прийому. Загальна кількість звернень громадян, за звітний період, збільшилося в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року на 1027 звернень (12 міс. 2022 року – 580).

За звітний період було прийнято 9 колективних звернень.

З урахуванням колективних звернень впродовж 12 місяців 2023 року до сільської ради та виконавчого комітету звернулося 214 громадян (12 міс. 2022 року – 618), що на 404 заявників менше.

Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується питань аграрної політики і земельних відносин - 1399 звернень:

  • з питань соціального захисту населення отримано 97 звернень,
  • з питань комунального господарства отримано 4 звернення;
  • з питань житлової політики отримано 16 звернень;
  • отримано 3 звернень з питань транспорту і зв’язку,
  • 37 звернень з питань праці і заробітної плати,
  • 9 звернення з питань охорони здоров’я,
  • 3 звернень з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку,
  • 6 звернення з питань сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту,
  • 5 звернень з питань культури,
  • 6 звернень з питань освіти
  • 1 звернення з питань діяльності органів місцевого самоврядування,

За категоріями заявників найбільше звернень надійшло від:

  •  дітей війни – 19 (12 міс. 2022 року – 35);
  •  інвалідів – 17 (12 міс. 2022 року – 16);
  •  учасників війни та учасників бойових дій – 17 (12 міс. 2022року – 13);
  •  осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 5 (12 міс. 2022 року – 6);
  • багатодітних сімей та одиноких матерів – 12 (12 міс. 2022 року – 14).

Контроль за своєчасним розглядом та вирішенням звернень здійснюється у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян».

Загальна кількість вихідної кореспонденції склала більше  937 документів.

За звітний період до Пришибської сільської ради надійшло 7 депутатських звернень від депутатів сільської ради, 1 від Народного депутата України, 4 від депутатів обласної ради, які здебільшого стосувалися проведення робіт з поліпшення водопостачання та  електропостачання населених пунктів, асфальтування, обрізки дерев, вивезення побутових відходів, встановлення додаткових сміттєвих баків, засобів примусового обмеження швидкості, фінансування робіт з благоустрою, земельні питання тощо. 

Протягом 2023 року до сільської ради надійшло 31 запит  на отримання публічної  інформації, з них 18 – від  фізичних осіб, 12 – від юридичних осіб, 1 – від об'єднань громадян без статусу юридичної особи. 

Всі запити були вчасно опрацьовані, відповіді надані запитувачам у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» крім одного запиту від Народного депутата Олексія Мовчана якому не сподобалась відповідь за що було накладено адміністративне стягнення на сільського голову у вигляді штрафу.

   За охоплений звітом період сільським головою  було підписано та видано розпоряджень 158 по особовому складу, 289 розпоряджень по основній діяльності.

Важливим напрямком  роботи сільської ради є також правове забезпечення діяльності ради, організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативно-правових документів в діяльності сільської ради; забезпечення правильного застосування законодавства, розробка проектів нормативно-правових актів ради, розпоряджень сільського голови, їх експертиза на відповідність чинному законодавству; узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції сільської ради.

Протягом 2023 року  юристи сільської  ради взяли участь у 117 судових справах,  із них:

  • якості позивача – 14 справи ( прийнято рішення на користь громади ) ;
  • як відповідач – 37 справ (більшість із них тривають);
  • в якості третьої особи – 41 справа (вирішено позитивно);

в ролі заінтересованої особи – 25 справ ( було розглянуто протягом звітного року).

Багато справ і на сьогоднішній день залишилось громаді в спадок від Комендантівської сільської ради – це відносно державного реєстратора Зеленцової О.О., де Пришибська сільська рада стала правонаступником у судових справах. Так, зокрема, Пришибська сільська рада стала відповідачем.

Проводиться консультативно-роз'яснювальна робота щодо вивчення нового законодавства та внесення змін до діючих Законів. При підготовці проектів рішень та розпоряджень сільського голови, їх розгляді та візуванні відповідальними посадовими особами, проводиться постійний контроль щодо виявлення і усунення чинників, які могли б мати ризики вчинення корупційних правопорушень.

Протягом січня - грудня 2023 року працівниками апарату надавалася методична та практична допомога суб’єктам декларування  щодо заповнення електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На превеликий жаль не усі депутати відповідально віднислися до декларування своїх статків починаючи з 2021 – 2022 роки, а саме : не вчасно подані декларації, або в загалі не подали їх, а ті що подали, при перегляді дивуєшся в графі «хто подає» то домогосподарка, то народний депутат і т.д.

Депутатський корпус та працівники сільської ради працюють  відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у сільській раді, її апараті та виконавчих органах.

Для попередження реального чи потенційного конфлікту інтересів, що виникає під час розгляду на сесіях ради окремих питань,  депутатом подається заява, або усне повідомлення про відмову брати участь у голосуванні з даного питання.

Бюджетний процес

Невід'ємною  умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу, питання бюджетних коштів розглядалися на пленарних засіданнях сесіях сільської ради.

Бюджет Пришибської сільської територіальної громади затверджено рішенням двадцять восьмої сесії восьмого скликання Пришибської сільської ради від 21.12.2022 року.

1. Загальна характеристика виконання бюджету

До загального фонду сільського бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 55 837 702,88 грн. при уточненому річному плані 39 560 960,00 грн., річний план дохідної частини виконано на 141,14 %.

Порівнюючи надходження загального фонду бюджету громади (без урахування міжбюджетних трансфертів) 2023 року до показників 2022 року спостерігається динаміка в сторону зменшення на 589 348,86 грн., або 1,06 %. В зв’язку сплати в 2022 році кошти за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок в сумі 11 748 339,45 грн.

Загальний обсяг видатків по бюджету громади становить в сумі 107 714 356,65 грн., з них:

- по загальному фонду – 57 855 424,99 грн., що становить 74,58 % ;

- по спеціальному фонду – 49 858 931,66 грн., що становить 45,75 %. Станом на 01.01.2024 року дебіторська та кредиторська заборгованість відсутня.

В процесі виконання бюджету за 2023 рік зберігається позитивна тенденція першочергового забезпечення фінансуванням захищених статей видатків: заробітної плати, соціальних виплат, харчування, медикаментів та енергоносіїв.

Протягом 2023 року не було допущено заборгованості з виплати заробітної плати та нарахувань працівникам бюджетних установ. Короткотермінові та середньострокові позички протягом 2023 року не отримувалися.

По бюджету громади забезпечено збереження оборотної касової готівки на кінець 2023 року в сумі – 42 650 грн.

2. Показники економічного розвитку регіону

Економічний розвиток сільської територіальної громади здійснюється згідно «Стратегічного плану розвитку Пришибської сільської територіальної громади до 2025 року» та Плану соціально економічного розвитку Пришибської сільської територіальної громади на 2023 рік та з урахування стратегічних напрямків розвитку держави під час воєнного періоду.

На території громади працюють 105 підприємств, в тому числі фізичні особи-підприємці, фермерські господарства, бюджетні установи. Найбільш розвинутою галуззю є сільське господарство, яке переважно має орієнтацію на внутрішній ринок.

Надання адміністративних послуг

Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Пришибської сільської ради (далі ЦНАП) є постійно діючим робочим органом, утвореним виконавчим комітетом Пришибської сільської ради з метою забезпечення надання адміністративних послуг мешканцям громади.

     Основні принципи, на яких базується робота ЦНАП - доступність, зручність, своєчасне, повне та якісне надання адміністративних послуг.

     Фактична чисельність працівників ЦНАП станом на даний час становить 4 особи: начальник, 2 адміністратори та 1 державний реєстратор нерухомого майна.

     Чисельність мешканців Пришибської територіальної громади, яких обслуговує ЦНАП – 2401. Також у старостаті села Комендантівка створено віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП (далі ВРМ).

      Загальна кількість адміністративних послуг, надання яких було запроваджено у/через ЦНАП станом на 01.01.2023 року становила 177 послуги. Вже на кінець звітного року кількість послуг збільшено до 228. Створено платформу сайт Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Пришибської сільскої ради. Варто зазначити, що у зв’язку із запровадженням воєнного стану, надання деяких адміністративних послуг призупинено, це зокрема деякі земельні питання.     

ОСНОВНІ ГРУПИ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ:

реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання громадян

реєстрація актів цивільного стану

земельні питання

місцеві послуги

адміністративні послуги соціального характеру

містобудівна діяльність

послуги для внутрішньо переміщених осіб

облік та реєстрація внутрішньо переміщених осіб

реєстрація нерухомості

 ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАДАНІ АНМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ:

     Всього за період роботи з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року  у Центрі надання адміністративних послуг виконавчого комітету Пришибської сільської ради надано:

5667 (п'ять тисяч шістсот шістдесят сім) послуг.

З них 469 ( чотириста шістедсят дев'ять) послуг ВРМ с. Комендантівка

Опрацьовано і надано відповідь на 228 запитів

   Лідерами за популярністю у 2023 році були наступні адміністративні послуги:

• Послуги соціального характеру – 184:

в тому числі:

- оформлення житлових субсидій – 102;

- довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб – 23;

- надання допомоги внутрішньо переміщеним особам - 23

- послуги для Ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їх сімей – 2;

• Витяги з реєстру територіальної громади – 324;

• Видача довідок різного характеру – 427;

• Земельні заяви – 218;

• Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання / декларування – 174;

• Послуги з державної реєстрації нерухомого майна – 3262 з них виконано 2540 ;

• Реєстрація актів цивільного стану – 39

• Містобудівні послуги - 2

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ:

      Більшість послуг, які надаються у ЦНАП ВК Пришибської сільської ради є безоплатні.

Перелік послуг, за надання яких стягується адміністративний збір:

• Послуги з державної реєстрації нерухомого майна;

• Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання;    

    ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

    Усі адміністратори і державний реєстратор пройшли підвищення кваліфікації та отримали доступи у наступних реєстрах та системах:

•  Державний реєстр прав на нерухоме майно;

•  Єдина державна електронна система у сфері будівництва;

•  Реєстр територіальної громади ДМС;

• Програмний комплекс Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада»;

•  Єдина інформаційна система соціальної сфери;

•  Платформа дія єМалятко

•  Інформаційна система "Вулик";

• Портал Електроних послуг Пенсійний фонд України

     Варто зазначити, що адміністратори постійно працюють над підвищенням рівня своїх професійних навичок. Кожен адміністратор пройшов онлайн навчання на Порталі Дія, про що свідчать отримані сертифікати. Державний реєстратор та адміністратори беруть активну участь у офлайн та онлайн нарадах, тренінгах, зустрічах та семінарах.

Соціальний захист населення громади

Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь непрацездатних і хворих людей, пенсіонерів, безробітних, багатодітних, малозабезпечених. За останні роки, нажаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту. Соціальний захист громадян похилого віку, інвалідів, внутрішньо переміщених осіб та інших соціально незахищених верств населення полягає у наданні послуг з соціальної підтримки населення (державні допомоги, компенсації, пільги, субсидії, тощо).  Ці та інші заходи по забезпеченню прав та соціальних гарантій на території Пришибської сільської ради здійснює відділ праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я виконавчого комітету Пришибської сільської ради. Основні напрямки роботи відділу праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я виконавчого комітету Пришибської сільської ради є реалізація завдань місцевого самоврядування у сфері організації охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення, надання якісних соціальних послуг.

До структури Відділу праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я виконавчого комітету Пришибської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, входить: апарат відділу, центр надання соціальних послуг виконавчого комітету Пришибської сільської ради, стаціонарне відділення соціальних послуг, КНП «ЦЕНТР ПМСД» Пришибської сільської ради.

Основними напрямками роботи Відділу у 2023 році були:

- формування бази даних отримувачів та надавачів соціальних послуг

- консультування громадян сільської ради з питань пов’язаних із соціальною підтримкою населення

- виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

- надання соціальних послуг одиноким, одиноко проживаючим особам непрацездатного віку, особам з інвалідністю

- надання матеріальної допомоги військовим при пораненні

- Повноцінне функціювання стаціонарного відділення соціальних послуг

В рамках Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період 2021-2025 роки у 2023 році допомогу отримали 31 учасники ООС на загальну суму 31000,00 грн.;

  • надано матеріальну допомогу учасникам бойових дій в Афганістані - 8 особам на суму 8000, 00 грн.;
  • надано матеріальнк допомогу на лікування онкологічних захворювань 7 особам на загальну суму 140 000, 00 грн.;
  • надано коштів опікунам дітей сиріт та напівсиріт для забезпечення шкільною формою 1 дитині на загальну суму 4 000,00 грн.;
  • надано одноразову грошову допомогу учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 9 особам на загальну суму 9000,00грн.;
  • надано одноразову грошову допомогу до Дня захисту дітей 3 сім’ям на загальну суму 3000,00 грн.;
  • одноразову грошову допомогу багатодітним матерям до Дня Матері отримали 25 особи на загальну суму 50 000,00 грн.;
  • одноразову грошову допомогу дітям-інвалідам до Міжнародного Дня інвалідів отримали 6 осіб на загальну суму 12 000,00 грн.;
  • надано матеріальну допомогу членам сімей загиблих військовослужбовців на загальну суму 0,00 грн.;
  • надано матеріальну допомогу у разі поранення військовослужбовця під час забезпечення оборони України на загальну суму 230 000,00грн.
  • придбано дрова 11 сім»ям з числа малозабезпечиних, багатодітних, військовослужбовців на суму 29304,00 грн.
  • дитина сирота яка досягла 18 річного віку виплачено – 1810,00 грн.
  • надано послуги по стаціонарному догляду ВПО на суму – 492536,00 грн.
  • харчування дітей, батьки яких беруть і брали участь у захисті України - 59000,00 грн. ( 10 дс + 49 ліцей)
  • компенсація на ремонт житла сімям загиблих військових – 33000,00 грн.

Всього на суму 962790,00 грн.

Центр надання соціальних послуг виконавчого комітету Пришибської сільської ради

При Відділі праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я функціонує Центр надання соціальних послуг виконавчого комітету Пришибської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Основними напрямками роботи Відділу у 2023 році були:

- формування бази даних отримувачів та надавачів соціальних послуг

- консультування громадян сільської ради з питань пов’язаних із соціальною підтримкою населення

- виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

- надання соціальних послуг одиноким, одиноко проживаючим особам непрацездатного віку, особам з інвалідністю

- Повноцінне функціювання відділення стаціонарного догляду центру надання соціальних послуг.

Соцільна послуга «Догляд вдома» надається 38 підопічному, з них 2 особам з інвалідністю, 1 особі з числа ВПО. Соціальну послугу «Догляд вдома» надають 6 соціальних робітників.

На протязі року соціальну послугу «Соціальне таксі» отримали 92 особи, в тім числі особи пільгових категорій. Їм надано 267 послуг.

У ВПСЗНОЗ ВК Пришибської сільської ради діє послуга Пункт прокату технічних засобів реабілітації

За рахунок коштів місцевого бюджету придбано 26 засобів реабілітації на суму 70000,00грн. (4 інвалідних візка, 1 роллатор, 8 ходунків, 5 палиці-тростини, 8 милиць (ліктьові). На даний час 24 мешканці громади користуються засобами реабілітації, надано 24 засобів реабілітації.

Відділенням соціальної роботи проводиться інформаційно-просвітницька діяльність серед отримувачів соціальних послуг

- перевірка цільового використання коштів, щодо призначення виплати допомоги при народженні дитини

- здійснюється соціальний супровід сімей

- здійснюється соціальне інспектування сімей, які опинилися в СЖО

- проводиться інформаційно-просвітницька діяльність серед отримувачів соціальних послуг.

Сформовано електронних заяв в ОТГ та перевірених в СПСЗН РДА та пенсійний фонд - 315

З них соціальних допомог:

Оформлено пільг: 186

Оформлено субсидій: 106

Оформлено ВПО: 23

  • Всього за 2023 рік по громаді сформованих пакетів документів - 315:
  • з метою призначення  субсидії – 106 заява;
  • на отримання допомоги на дітей одиноким матерям – 7 заяв;
  • на отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям- 16 заяв;
  • на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 6 заяв;
  • на отримання державної соціальної допомоги багатодітним сім’ям – 6 заяви;
  • на отримання допомоги при народженні дитини – 9 осіб; 
  • на отримання адресної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з Донецької та Луганської областей - 55 заяв;
  • на отримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами незастрахованим особам (непрацюючим, студентам, зареєстрованим у центрі зайнятості, підприємцям)- 7 заяви;
  • на отримання тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату - 2 заяв;
  • на отримання пільг – 20 заяв;
  • прийнято документів з метою отримання посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дітей з багатодітної сім’ї – 14 заяв;
  • на отримання допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – 2 заяв;
  • на отримання монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюкаˮ - 3 заяви;
  • на отримання державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю – 5 заяви;
  • на отримання  державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю – 6 заяв;
  • на отримання допомоги дитині померлого годувальника  - 2 заява. 
  • на отримання допомоги на догляд особі ,яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу- 2 заяви;
  • на отримання допомоги соціальної підтримки багатодітним сім’ям- 6 заяв;
  • на отримання виплати допомоги на проживання ВПО- 20 сім’ї;
  • на отримання соціальної допомоги які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи - 9 –заяв;
  • на отримання соціальної допомоги на дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам вихователям і прийомним.-1 заява;
  • на отримання щомісячної допомоги багатодітним сім’ям на 3 дитину - 6 заяви;

- на отримання пільги членам сім’ї загиблих ( померлих ) Захисників та Захисниць – 2 заяви;

- на отримання посвідчення батькам членам сім’ї загиблих (померлих ) Захисників та Захисниць – 3 заяви.

Робота закладів охорони здоров'я

Центр ПМСД Пришибської сільської ради, як юридична особа, розпочав свою роботу з 01.01.2017 року. Згідно вимог чинного законодавства заклад пройшов ліцензування та отримав ліцензію на право здійснювати господарську діяльність на медичну практику.

31.05.2018 року проведено державну реєстрацію юридичної особи утвореної шляхом реорганізації діючої юридичної особи КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ПРИШИБСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ».

Повторно Центр пройшов ліцензування та отримав ліцензію на право здійснювати господарську діяльність на медичну практику в липні 2018 року.

Укладено Договір з НСЗУ про надання медичних послуг для населення за програмою «Медичних гарантій» з 01.01.2023 року.

Основним завданням діяльності Центру є підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливості та якості медичної допомоги сільським мешканцям, координація діяльності підпорядкованих структурних підрозділів.

До складу Центру входять 11 Амбулаторій загальної практики-сімейної медицини (Новознам’янська, Вільнотерешківська, Ялинцівська, Максимівська, Недогарківська, Кривушівська, Піщанська, Омельницька, Рокитненська, Пришибська, Новогалещинська) та 20 фельдшерсько-акушерських пунктів (Запсільський, Радочинівський, Демидівський, П´ятихатківський, Варакутянський, Щербаківський, Кобелячківський, Комендантівськи, Дабинівський, Криничанський, Гориславський, Рокитне-Донівський, Майбородівський, Кіндрівський, Зарудянський, Бондарівський, Васильвський, Пісківський, Трудовиківський).

Лікарі медичних закладів працюють з Урядовою Програмою «Доступні ліки» для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету 2 (з частковою доплатою та безкоштовно).

Рішенням Пришибської сільської ради було затверджено цільову програму на 2021 – 2023 рік, та передбачено кошти на підтримку амбулаторій, ФАПів та пільгових верст населення.

Протягом 2023 року за рахунок місцевого бюджету профінансовано:

  1. Виплати пов’язані із стимулюванням оплати праці медичних працівників закладу - 3080,3 тис.грн.;
    1. Придбання – 275,8 тис.грн.:
    2. Будівельних матеріалів для проведення поточного ремонту адмістративної будівлі – 69,6 тис.грн.
    3. Папір офісний – 50,0 тис.грн.
    4. Вироби медичного призначення (підгузки, пелюшки, калоприймачі) – 114,6 тис.грн.
    5. Вироби медичного призначення (швидко тести різні) – 26,9 тис.грн.
    6. Газоаналізатор (Алкотестер) та тести і муштуки до нього для Новогалещинської АЗПСМ – 7,1 тис.грн.
    7. Медичний препарат (Туберкулін) – 7,6тис.грн.
  2. Оплата за виконані послуги – 428,8 тис.грн.:
  • Електромонтажні роботи по поточному ремонту об’єкта: «Поточний ремонт внутрішніх електромереж Рокитненської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в селі Рокитне, вулиця Шевченка, будинок 2, Полтавська область, Кременчуцький район» - 43.9 тис.грн.
  • Поточний ремонт адміністративної будівлі за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, Полтавський проспект, 42 – 177,2 тис грн.
  • Електромонтажні роботи по поточному ремонту об’єкта: «Поточний ремонт внутрішніх електромереж адміністративної будівлі за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, Полтавський проспект, 42» - 37,8 тис.грн.
  • Поточний ремонт системи відведення атмосферних опадів адміністративної будівлі КНП «Центр ПМСД Пришибської сільської ради» за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, просп. Полтавський 42 – 30,6 тис.грн.
  • Поточний ремонт опалубки Недогарківської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини село Недогарки, вулиця Приморська, будинок 154-В, Кременчуцький район, Полтавська область – 84,9 тис.грн.
  • Навчання медичного персоналу – 9,3 тис грн.
  • Послуги охорони – 22,5 тис.грн.
  1. Послуги з обслуговування газової мережі медичних закладів – 22,6 тис.грн.
    Оплата енергоносіїв – 1236,6 тис.грн.
  2. Видатки на виконання постанови Кабінету міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 для безоплатного відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань – 363,5 тис.грн.
  • стимулюючі виплати медичному персоналу – 2996,1 тис. грн.;
  • придбання  матеріалів, виробів медичного призначення та дитячого харчування – 238,2 тис. грн.;
  • придбання матеріалів для покращення матеріальної бази – 185,4 тис. грн.;
  • оплата комунальних послуг – 1243,5 тис. грн.;
  • проведенний поточний ремонт Рокитнянської АЗПСМ – 69,4 тис. грн.;
  • відшкодування коштів на безоплатні медичні препарати пільговим верстам населення – 262,2 тис. грн.
    Головні завдання на 2023 рік:
    1. Розвиток телемедицини згідно наказу МОЗ від 19.10.2015р.№681 «Про затвердження нормативних документів щодо застосування телемедицини у сфері охорони здоров’я».

3. Розвиток мережі закладів первинної медичної допомоги та покращення їх матеріальної бази згідно наказу МОЗ України від 26.01 2018 року № 148 «Про затвердження примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які надають первинну медичну допомогу» в т.ч. за рахунок інвестицій.

4. Покращення укомплектованості фізичними особами лікарських посад згідно штатного розпису.

5. Підвищення фахового рівня медичних працівників на курсах підвищення кваліфікації (очно та онлайн) та шляхом самоосвіти.

Завдання відділу

Пріоритетні завдання Відділу праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я є підвищення якості рівня доступності соціальних послуг, не залишити без уваги кожну людину.

Функціонування закладів освіти на території сільської ради

На території Пришибської сільської ради за звітний період функціонував один заклад загальної середньої освіти ЛІЦЕЙ «ЛІДЕР» ПРИШИБСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ в якому навчається 206 учнів.

Школа І ступеня – 1- 4 класи: 80 учнів

Школа ІІ ступеня – 5-9 класи: 98 учнів

Школа ІІІ ступеня – 10 - 11 класи: 28 учнів

Старша школа навчається за філологічним профілем.

Педагогічний моніторинг. Кадрове забезпечення

На початок 2023/2024 навчального року до роботи стали 25 вчителі.

Кількість педагогічних працівників 2016-
2017
2017-
2018
2018-
2019
2019-
2020
2020-
2021
2021-
2022
2022 –
2023
20-30 років 3 4 4 4 7 8 6
31-40 років 4 4 4 4 3 3 5
41-50 років 7 6 8 5 4 2 3
51-65 років 4 4 4 6 9 10 10

Якісний склад вчителів за педагогічним стажем

Кількість педагогічних працівників 2016-
2017
2017-
2018
2018-
2019
2019-
2020
2020-
2021
2021-2022 2022 –
2023
До 3 років 1 1 - - 4 1 -
3-10 років 2 2 3 4 5 7 8
10-20 років 4 4 4 3 3 3 4
Понад 20 років 11 10 9 11 11 12 12

Відомості про педагогів за категоріями

11 тарифний
розряд, спеціаліст
І
категорія
ІІ
категорія
Вища
категорія
“Старший учитель” “Учитель - методист”
4 8 4 5 5 0

Діяльність ЛІЦЕЮ «ЛІДЕР» ПРИШИБСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ у 2023/2024 навчальному році спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, реалізацію державних, регіональних та районних програм в галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту. Навчально-виховний процес відбувався в одну зміну.

Перед колективом було поставлено такі завдання:

  • виховання громадянина України;
  • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;
  • формування ціннісних орієнтирів відносно здорового способу життя, створення оптимальних умов для збереження та зміцнення здоров’я;
  • забезпечення всебічного розвитку кожної дитини з урахуванням індивідуальних можливостей у відповідності з сучасними вимогами, стандартами загальної середньої освіти;
  • підвищення якості освіти;
  • формування в учнів потреби у саморозвитку та самоосвіті;
  • формування соціального, комунікативного потенціалу особистості з толерантним ставленням до людей різних національностей та віросповідань;
  • пошук і відбір для навчання творчо обдарованих і здібних дітей;
  • виконання комплексу заходів з поширення функціонування державної мови у сфері освіти, формування національної самосвідомості учнів.

Мета діяльності педагогів ліцею:

Створити мотивацію успіху, дати можливість кожному учневі відчути себе комфортно в стінах школи та допомогти йому сформуватися як особистості, розкрити і розвинути його творчу індивідуальність.

Збереження контингенту

На початок 2022/2023 навчального року навчалось у школі - 206 учнів.

Укомплектовано з 1 по 11 класи, середня наповнюваність класів – 18 учнів.

Аналіз причин руху учнів свідчить, що перевід зумовлений зміною місця мешкання родини і пов'язаний з переїздами.

Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків по території;
  • спільна робота з ЗДО (центр розвитку дитини) «Веселка»;
  • контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • організація роботи «Школи майбутнього першокласника»;
  • організація роботи з дітьми ВПО.

В рамках навчального процесу в ЛІЦЕЇ «ЛІДЕР» в останній тиждень вересня було проведено ряд заходів приурочених «Всеукраїнському олімпійському уроку та Олімпійському тижню». Учні школи активно долучилися до Заходу. 1—4 класи стали активними учасниками рухливих перерв під музичний супровід, взяли участь в конкурсі малюнків «Я і спорт», провели онлайн вікторину, а також позмагалися в веселих естафетах. Учні середньої та старшої школи приймали участь в Олімпійському триборстві (біг, стрибки та метання м'ячика на дальність). Також переглянули відеоматеріал «Історія Олімпійських ігор». Взяли участь в естафетному бігу 4 по 100 м. та долучилися до масового забігу. За сприяння спортінструктора Намінас Ю.П. та працівників Будинку культури серед учнів 7-11кл. було проведено турнір з шашок і шахів. Учні організували фотоколаж- селфі «Я олімпієць».

Організація харчування у ЗЗСО за 2022-2023 н.р.

В закладі здійснюється забезпечення якісним, збалансованим харчуванням, дотримання натуральних норм, виконання санітарно-гігієнічних умов та зберігання продуктів, працює система HACCP. Запроваджено нове меню. Середня вартість харчування однієї дитини на день в середньому  становить 35 грн. (1-4 класи) для дітей старшого віку 40 грн. Початкова школа харчується безкоштовно за рахунок місцевого бюджету. Показник виконання норм харчування: м'ясо та мясопродукти 69%, молоко та молокопродукти 100%, риба  та рибопродукти 79%, овочі 91%, фрукти 60%.

 Пріоритетним завданням є забезпечення організованого підвезення учасників освітнього процесу до закладу освіти. З вересня 2023 року  організовано підвозилося  127 учнів, що становить   100%,   Підвіз здійснювався двома шкільними автобусами та автобусаом КП «Пришибське». Шкільні автобуси залучалися для перевезення здобувачів освіти на екскурсії, змагання, конкурси різного рівня.

Виплату зарплати педагогічним працівникам у 2023 році забезпечено в повному обсязі. 100% здійснені виплати на оздоровлення педагогічним працівникам, бібліотекарю, медичному персоналу та іншим працівникам.

Всього на заробітну плату використано 7 млн. 779 тис 406 грн.,

  • з них: субвенція з держбюджету 5 млн. 972 тис 827 грн,
  • з місцевого бюджету 1 млн. 806 тис. 579 грн.
  • На енергоносії (природний газ, електроенергія, інші енергоносії) виділено 1 млн.020 тис.733 грн.- канцелярське приладдя та господарчі товари, паливно мастильні матеріали – 1 млн.425тис. 120 грн.,
    - продукти харчування 531тис.214 грн.;
    - журнали та книги – 25 тис. 800грн.
  • пожежне спостереження – 2 тис.092 грн.,
  • технічне обслуговування електроустановок  - 22 тис. 509 грн.,
  • технічне обслуговування системи відеоспостереження – 16 тис. 108грн.,
  • заправка вогнегасників – 16 тис.535 грн.
  • миючі засоби 24 тис.653 грн.
  • т.о.шкільних автобусів 2 тис.730 грн.
  • спортивні товари 1тис.940 грн.
  • т.о.опалення 3 тис.630 грн.
  • страховка шкільних автобусів 4 тис.293 грн.
  • аналіз води 1 тис.400 грн.
  • розвиваючі ігри для дітей з ООП 29 тис.490 грн.
  • дератизація 6 тис.155 грн.
  • господарчі товари 16 тис.046грн.
  • генератор 500 тис. грн.
  • кулєри 5тис.850 грн.
  • заміна світильників 21 тис.648 грн.
  • медичний огляд 7 тис.872 грн.
  • оплата інших комунальних послуг – 31тис.785 грн.;
  • відеозйомка – 13тис.603 грн.
  • навчання по газу – 3 тис.260 грн.;
  • ПАНО ( навчання педагогів ) – 50000 грн.
    Всього витрачено коштів – 11563872 грн.
    На території Пришибської сільської ради за звітний період послуги з дошкільної освіти надавав 1 заклад дошкільний освіти (центр розвитку дитини) - «Веселка».
    За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 60 місць. Протягом 2023 року функціонувало 2 різновікових групи для дітей віком від 2-х років до 6(7) років, де пербувало до 20 дітей.
    Середньомісячне відвідування в умовах військового стану до вересня місяця складало 20%. З вересня місяця 2023 року 50%.
    Влітку в закладі облаштоване найпростіше укриття відповідно до вимог, у серпні отримано позитивний висновок щодо використання найпростішого укриття під час тривог, але за клопотанням батьків та вимог законодавства виникає потреба у будівництві повноцінного укриття згідно вимог ДБН.
    Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені у всіх вікових групах музичні свята та розваги, а саме:
  • З Україною в серці;
  • Одягни вишиванку,Україно моя…..
  • День української державності;
  • День захисту дітей;
  • Свято осені;
  • Наближаємо Перемогу разом;
  • Новорічні ранки та ін.
    В закладі складені та затверджені примірні чотири тижневі меню на кожну пору року. Вартість харчування на сьогоднішній день складає 39 грн. для дітей віком 4-6 років та 35 грн віком 2 -4 роки. Батьківська доплата становить 40% від вартості харчування згідно рішення сесії сільської ради восьмого скликання грудня місяця 2022 року. В закладі організовано триразове харчування дітей, в період літньої оздоровчої кампанії вартість харчування збільшується на 10%, так як в раціон вводяться свіжі овочі та фрукти.
    Пріоритетним завданням є забезпечення організованого підвезення учасників освітнього процесу до дошкільного закладу з віддалених населених пунктів, на сьогоднішній день організовано підвезення дітей до ЗДО центр розвитку дитини з Кобелячківського старостинського округу.
    Протягом 2023 року придбано та оплачено:
  • Заробітна плата – 1386586 грн.;
  • Нарахування на заробітну плату – 308763 грн.;
  • Продукти харчування для вихованців ЗДО (ЦРД ) – 163879 грн.
  • Медикаменти - 10000 грн.
  • Канцелярські товари та господарчі товари 75698 грн.
  • Оплата електроенергії – 154764 грн.
  • Оплата природного газу та розподілу – 224719 грн;
  • Оплата по послуг – 261081грн.
  • Оплата на відрядження - 2700 грн.
  • Оплата інших комунальних послуг – 27892 грн.;
  • Навчання по газу – 1080 грн.
  • Всього витрачена на заклад – 2608162 грн.
                У 2023 році своєчасно, у повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати працівникам дошкільного закладу. Стовідсотково здійснено виплати на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань всім працівникам навчального закладу. 
    Всі видатки за рахунок коштів бюджету громади.
    Діяльність закладів культури в Пришибській громаді
    В 2023 році на території громади функціонувало 4 заклади культури:
  • 1 центр культури та дозвілля;
  • 2 сільських будинки культури;
  • 1 сільський клуб.
    Уся творча діяльність в закладах культури була направлена на створення умов для самодіяльної творчості, формування громадської думки,духовного розвитку, задоволення культурних потреб, організації відпочинку населення та підтримку внутрішньо – переміщених осіб та захисників(захисниць) України.
    Відповідно до Програми проведення культурно-масових заходів на території Пришибської сільської ради, були проведені культурно-масові заходи, а саме:
  • Всеукраїнська інтернет-акція #Символ_України_Біля_Мене
  • Міжнародний день пам» яті жертв Голокосту та пам» яті Героїв Крут
  • Привітання до Дня Святого Валентина;
  • Захід до Дня Єдності та Єднання з підняттям прапора та виконання гімну України
  • Збір продуктів для ЗСУ, облаштування приміщень закладів культури для ВПО;
  • Літературні години «Тарас Шевченко – честь і слава України»;
  • участь у онлайн фестивально-туристичній громадській організації «МИР-ФЕСТ»;
  • Проведення майстер класу для дітей з нагоди Великодня;
  • майстер клас з виготовлення оберігу для воїнів мішковини «Оберіг ЗСУ»;
  • участь у всеукраїнському флешмобі «Ой у лузі червона калина»;
  • Захід присвячений до Дня Сім’ ї та до Дня Матері для ВПО;
  • День Вишиванки;
  • конкурсно – розважальні програми до Дня захисту дітей «Світ очима дітей»;
  • інсценизація до Дня Конституції України та Дня Молоді;
  • День Української Державності «Українська Держава одна і на віки»;
  • велопробіг з нагоди свята Дня Прапора України;
  • проведення Благодійних ярмарок на підтримку ЗСУ;
  • конкурс читців присвячений до дня народження Григорія Савича Сковороди «Любов починається з любові».
    Протягом 2023 року придбано та оплачено:
  • господарчі товари, канцелярські товари – 82664 грн.;
  • оплата послуг – 279308 грн;
  • оплата на відрядження – 6620 гн;
  • електроенергія - 155547 грн;
  • природний газ - 259111 грн;
  • оплата інших комунальних послуг – 27120 грн;
  • навчання по газу - 3760 грн.
    На оплату праці працівникам закладів культури на території Пришибської сільської ради у 202 році було витрачено близько 1465827 грн. Нарахування на заробітну плату – 351321 грн.
    Спортивні заходи у 2023 році
    Протягом 2023 року на території Пришибської громади проводилися спортивні змагання, а саме:
  • Чемпіонат Полтавської області з волейболу серед чоловічих команд (зональні змагання) ;
  • Півфінал Чемпіонату Полтавської області з волейболу чоловіки області;
  • Благодійний турнір з міні –футболу серед чоловіків (збір коштів на підтримку ЗСУ) с.Пришиб ;
  • Дитячий турнір з міні-футболу присвячений до «Дня захисту дітей».
    В турнірі приймали участь діти, з числа ВПО.
  • Матчеві зустрічі з волейболу серед юнаків та дівчат з командою «ПсьолПлюс» с.Омельник;
  • Турнір з міні-футболу серед юнаків 2001 р.н і мол. присвячений пам’яті майора Пугача Ігора Олександровича ;
  • Гімназіада по футболу серед дівчат ;
  • Фінал Полтавської області з волейболу серед чоловічих команд ;
  • Гімназіада шахи ;
  • Настільний теніс ;
  • Шахи ;
  • Шашки ;
  • Гімназіада з міні –футболу серед дівчат (зональні змагання) ;
  • Гімназіада з міні-футболу дівчат м.Кобеляки;
    Придбаний інвентар:
  • Шахи 2 набори;
  • Мячі
  • Шахмати 1 шт
  • Кубки, грамоти, медалі

Всього: 21219,0грн

ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНА ІНФРАСТРУКТУРА

Транспортний комплекс є важливою складовою у галузевій структурі економіки Пришибської сільської ради. Налагоджена система автобусного сполучення між населеними пунктами сільської ради м. Кременчуком та м. Горішні Плавні. Всі маршрути обслуговують приватні перевізники. Через територію Пришибської СТГ проходять автомобільні дороги загального користування місцевого значення:

  • О 1711147 Дмитрівка – Кобелячок – Кишеньки (обласна) протяжність 19,7 км з удосконаленим покриттям (асфальтобетонне - 15,7 км, чорне шосе – 4,0 км), категорія дороги – ІV;
  • О 01711148 Пришиб – Кобелячок (обласна) протяжність 6,5 км з удосконаленим покриттям (асфальтобетонне – 6,5 км), категорія дороги – ІV;
  • О 1711149 Кобелячок – Салівка (обласна) протяжність 7,6 км з удосконаленим покриттям
  • О 1709128 Василівка – Нова Галещина – Пришиб (обласна) протяжність 6,7 км з удосконаленим покриттям (чорне шосе – 6,7 км), категорія дороги – ІV;
  • О 171126 Кобелячок – Малики (районна) протяжність 4,4 км з удосконаленим покриттям (асфальтобетонне – 2,6 км, чорне шосе - 1,8 км), категорія дороги – ІV;
  • С 171127 Кобелячок – Салівка (районна) протяжність 2,0 км з удосконаленим покриттям (асфальтобетонне – 2,0 км), категорія дороги – ІV;
  • С 171128 Пришиб – Роботівка (районна) протяжність 4,0 км з удосконаленим покриттям (чорне шосе – 4,0 км), категорія дороги – ІV.

Стан доріг в межах громади задовільний, потребує поточного ремонту. Дорога в с. Кобелячок по вул. Перемоги потребує капітального ремонту.

В с. Пришиб дороги частково освітлені, дороги облаштовані дорожніми знаками. Потреба в освітленні по вулицях Лесі Українки, Набережна, Миру, Майора Пугача, Лугова, Зелена в с. Пришиб.

У 2023 році Агенством місцевих доріг Полтавської області було виконано ремонт доріг:

Автомобільні дороги загального користування місцевого значення:

О1708116 Комендантівка - Вібли 2065180,22 тис.грн.
О1711148 Пришиб ‒ Кобелячок 4085221,71 тис.грн
О1711147 Дмитрівка ‒ Кобелячок ‒ Кишеньки 404615,10 тис.грн
О1711149 Кобелячок ‒ Салівка 1684408,83 тис.грн
С170834 Пилипенки - Озера 838633,61 тис.грн

Вулиці і дороги комунальної власності у населених пунктах громади:

Вулиця Гагаріна в с. Пришиб 97008,78
Вулиця Лугова в с. Пришиб 71501,32
Вулиця Сонячна в с. Пришиб 159106,55

Загальний обсяг фінансування з місцевого бюджету 9405676,12 тис. грн.

Житлово-комунальне господарство

Протягом 2023 року позначилася стійка тенденція до покращання ситуації у сфері надання житлово-комунальних послуг та санітарного стану сіл Пришибської територіальної громади. Основні зусилля сільської  ради у сфері житлово-комунального господарства та благоустрою громади у звітному періоді були спрямовані на:

  • Завершення будівельних робіт та підготовку до введення в експлуатацію І черги «Капітальне будівництво водопостачання населених пунктів Пришибської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області»
  • Завершення будівельних робіт по об’єкту «Капітальне будівництво локальних очисних споруд водовідведення Пришибської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області»
  • Продовження будівельних робіт по об’єкту «Реконструкція двоповерхового житлового будинку по вул. Молодіжна 7 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області», у зв’язку із відсутністю фінансування ТОВ «Єристівський ГЗК» роботи були призупинені
  • Розпочато і завершено будівельні роботи по об’єкту «Реконструкція двоповерхового житлового будинку по вул. Молодіжна, 1 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області» (для подальшого тимчасового проживання ВПО )
  • Розпочатко реконструкцію ЗДО (Центр розвитку дитини) «ВЕСЕЛКА» Пришибської сільської ради.
  • Розпочато роботи по заміні даху, встановлення блискавкозахисту на об’єкті Дабинівська ЗОШ.
    На території Пришибської сільської територіальної громади працює одне комунальне підприємство КП «Пришибське». Даним підприємством виконуються роботи по озелененню, санітарній очистці, благоустрою територій, водопостачанню, водовідведенню, каналізуванню, ремонту та поточному утриманню житлового фонду та вуличного освітлення, по утриманню сільського сміттєзвалища.
    Всього протягом 2023 року у відповідності до Плану  соціально-економічного розвитку Пришибської сільської територіальної громади на 2023 рік, було реалізовано 4 проекта на загальну суму близько 37 млн. грн.
    1. Реконструкція мережі електропостачання 16-квартирного житлового будинку по вул. Молодіжна, 5 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області
    2. Капітальний ремонт (заміна даху) приміщення Дабинівської початкової школи для створення умов відновлення та реабілітації осіб, які постраждали в наслідок збройної агресії Російськї федерації проти України та соціального забезпечення ( в т.ч. ВПО ) по вул. Шкільна, 21 в с. Дабинівка Кременчуцького району Полтавської області
    3. Реконструкція мережі електропостачання 16-квартирного житлового будинку по вул. Молодіжна, 1 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області.
    4. Реконструкція двоповерхового житлового будинку по вул. Молодіжна, 1 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області. Корегування, для подальшого тимчасового проживання ВПО.
    5. Ремонт доріг в межах громади.
    Продовжується реалізація проєктів:
    1. «Капітальне будівництво водопостачання населених пунктів Пришибської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області», кошторисна вартість 20,00 млн.грн. ( Друга черга ). Термін реалізації 2024 -2030 р. Ступінь будівельної готовності – 5%.

2. Реконструкція фундаменту та покрівлі сільського будинку культури в с. Кобелячок по вул. Світанкова 21», кошторисна вартість 4081,0 тис. грн. Термін реалізації 2020-2023 роки, ступінь будівельної готовності 95%.

3. Реконструкція двоповерхового житлового будинку по вул. Молодіжна 7 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області», кошторисна вартість 10962,15 тис. грн.. термін реалізації 2022-2024 роки, ступінь будівельної готовності – 70%.

4. Реконструкція будівлі Кобелячківського старостинського округу в с. Кобелячок по вул. Світанкова, 16 Кременчуцького району, кошторисна вартість 3202171 грн. термін реалізації 2024 рік.

Заплановані до реалізації:

1. Розробка проекту та реконструкція мережі внутрішнього електропостачання в двоповерховому житловому будинку по вул. Молодіжна, 5 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області, кошторисна вартість – 70,0 тис. грн., термін реалізації- 2024 рік

3. Розробка проекту та реконструкція мережі внутрішнього електропостачання в двоповерховому житловому будинку по вул. Молодіжна, 2 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області, кошторисна вартість – 70,0 тис. грн., термін реалізації- 2024 рік

4. Виконання робіт з оцінки впливу на довкілля, для планової діяльності «Розчищення, відновлення та підтримання сприятливого гідрологічнго режму та санітарного стану річки Сухий Кобелячок в межах с. Пришиб Кремеменчуцького району»

5. Розроблення детального плану території для визначення земельної ділянки під розташування сортувальної станції з тимчасовим зберіганням твердих побутових відходів в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області

6. Розроблення робочого проекту «Нове будівництво централізованої захисної споруди цивільного захисту населення ( бомбосховища ) для обслуговування потреб бюджетних установ та мешканців с. Пришиб на території «ЛІЦЕЮ «ЛІДЕР» Пришибської сільської ради по вул. Центральна, 19 в с. Пришиб Кременчуцького району Полтавської області»

7. Розроблення робочого проекту «Нове будівництво централізованої захисної споруди цивільного захисту населення ( бомбосховища ) для обслуговування потреб бюджетних установ та мешканців с. Пришиб на території закладу дошкільної освіти ( центр розвитку дитини ) «Веселка» Пришибської сільської ради по вул. Садова, 13 –А в селі Пришиб Кременчуцького району Полтавської області».

У 2023 році виконавчим комітетом Пришибської сільської ради було продовжено роботу по Програмі підтримки самозабезпечення Пришибської територіальної громади харчовими продуктами на 2022-2024 роки «Сади Перемоги».

Мета Програми – Пришибська громада, щоб кожне домогосподарство територіальної громади мало достатню кількість харчових продуктів в 2022-2024 роках.

Реалізація Програми сприяє вирощенню достатньої кількості необхідного врожаю с/г культур, забезпеченню продовольчої безпеки жителів Пришибської територіальної громади, запобіганню нестачі харчових продуктів у період війни та повоєнний період.

Підсумки 2023 р.

1. Введення в сільськогосподарський обіг комунальних земель. До 2023 р. громада не використовувала комунальні землі для власного виробництва сільськогосподарської продукції. В тому числі – земельні ділянки навколо комунальних закладів та установ. В рамках реалізації Програми Сади Перемоги було прийнято рішення підвищити ефективність використання земель комунальної власності і включити їх до сільськогосподарського обігу.

Результат: Всього, за цією ініціативою, було повернуто до сільськогосподарського обігу комунальні землі загальною площею 2,25 га. Відповідною діяльністю займалися: Відділ освіти, культури, спорту та туризму ВК Пришибської сільської ради, Відділ праці, соціального захисту населення та охорони здоров'я, Апарат управління виконавчого комітету Пришибської сільської ради, КП «Пришибське».

2. Збільшення площ домогосподарств і приватних підприємств під посіви овочів «борщового набору». Громада активно включилася в збільшення посівних площ під овочеві культури. Місцева влада залучила підтримку місцевих підприємців та фермерів, вітчизняних благодійних організацій і донорів та підприємців, проєктів міжнародної технічної допомоги. Завдяки цим діям і активності мешканців громади, домогосподарства збільшили посівні площі на 1,00 га, а приватні підприємці – на 5,1 га. Це також позитивно позначилося на збільшенні зібраних овочів і фруктів.

Результат:

Діяльність Домогосподарства та приватні підприємці Комунальні заклади та установи
Задіяно додаткові площі, га 5,1 1,00
Зібрано врожаю, т 118,0 9,1

3. Формування запасів продуктів харчування в громаді і окремих домогосподарствах. В реалізації заходів Програми «Сади Перемоги» прийняли участь як місцеві мешканці так і частина ВПО, які на той час зупинилися в громаді. Переважна більшість зібраного врожаю залишилася у розпорядженні людей, які таким чином убезпечили себе від цінових ризиків.

Результат:

Завдяки цим заходам домогосподарства і підприємці зібрали 117 т овочів. З них 10,7 т було передано громаді на безкоштовних засадах. Ці овочі, разом з врожаєм з комунальних земель, сформували загальний обсяг майже в 25 т. Вони були використані на конкретні цілі: допомога ЗСУ (1,0 т овочів), підтримка постраждалих громад, ВПО та мешканців Пришибської громади, які мають потребу (1,5 т).

Решта овочів і фруктів було залишено на збереженні (понад 10,3 т, переважно картопля, часник, капуста, помідори, морква, петрушка, кріп та буряк). Ще 1,2 т овочів було перероблено.

4. Впровадження переробки. Робота в напрямі організації переробки розпочалася з перших днів війни, коли громада на обладнанні мешканців, працівників виконкому, комунальних закладів переробляла м’ясо для ЗСУ та ВПО. Власним коштом громада придбала додатково морозильні камери.

Результат. Протягом року громада освоїла виробництво: овочевих консервів та салатів, виробництво соків, м’ясних і рибних консервів. Наразі власними силами було: законсервовано або засолено майже 1 500 л огірків, томатів, кабачків та салатів, 120 кг. кабачків, а також - фруктів.

5. Взаємодія з різними вітчизняними та міжнародними структурами і проєктами. Робота профільних підрозділів виконавчого комітету сільської ради сприяла отриманню допомоги і підтримки від місцевих підприємців і фермерів, від вітчизняних благодійних організацій та фондів, а також – іноземних донорів і проєктів.

Результат:

- посадковий матеріал: отримано владою від місцевих мешканців і отримано 1 т картоплі від ПП «Гермес»;

- оцінка земель: ТОВ «Аграрії Україна»;

- добрива і засоби захисту рослин: ТОВ «Бадваси», TIMAC AGRO;

- техніка і витратні матеріали: ФОП Дмитренко Артем Вікторович, ФОП Дудник Олександр Григорович, ФОП Андрощук Андрій Леонідович, КП «Пришибське»;

- інформаційно-аналітична підтримка: Проєкт SURGe.

6. Активізація місцевих підприємців. Місцеві підприємці – ФОП Дмитренко Артем Вікторович, ФОП Дудник Олександр Григорович, ФОП Андрощук Андрій Леонідович прийняли рішення долучитися до Проєкту Садів Перемоги. Вони почали додатково обробляти земельні ділянки, значну частину врожаю з яких надавали на користь громади.

Результат:

З 5,1 га земель приватної власності, громада отримала 2,5 т овочів, в тому числі: картопля, томати, капуста, морква, петрушка, кріп, часник та буряк. Отримані овочі громада, переважно надала на потреби місцевих мешканців, частково – переробила та заморозила.

7. Ключові результати в вартісному вимірі. Залучена громадою зовнішня допомога надавалася на безкоштовній основі. Порівняння з ринковими цінами на відповідні матеріали та послуги дозволяють орієнтовно оцінити отриману підтримку

Отримані матеріали та послуги Оціночна вартість, тис. грн.
Посадковий матеріал (насіння овочевих культур від європейських та вітчизняних виробників)
Оцінка земельних ділянок та зразків води і добрив (8 одиниць) 8
Добрива і засоби захисту рослин 57
Витратні матеріали (банки, кришки, закаточні ключі) 29
Послуги з переробки 40
Паливо і техніка від місцевих підприємців і фермерів 50
...
ВСЬОГО: 184

8. Цінова вартість запасів громади, сформованих в рамках Садів Перемоги. Свіжі овочі, які наразі залишено в громаді на збереженні, в оптових цінах жовтня 2023 р., оцінюються в 120 тис. грн. Ще в 100 тис. грн. оцінено вартість консервованих, заморожених і перероблених овочів і фруктів. Таким чином, громада має запаси продуктів харчування на суму, близько 220 тис. грн.

9. Протягом літа-осені громада, спільно з місцевими волонтерами, надавала активну допомогу ВПО, ЗСУ, місцевим мешканцям, які перебувають в скрутних життєвих обставинах. Благодійна допомога громадою була надана 602 особам, з них 146 чоловіки, 191 жінки, 265 дітей. Безпосередньо в громаді допомогу отримало понад 600 осіб. (включно з ВПО). За межами громади - близько 195 осіб (ЗСУ та військові частини).

Базові завдання 2024 р.:

- подальше підвищення ефективності використання земель комунальної власності, які будуть оброблятися громадою. Заплановано сформувати теплі грядки або теплиці, які будуть підготовлені і оброблюватимуться силами працівників комунальних підприємств і установ;

- організація переробки на сталій основі з використанням наявної в громаді техніки для переробки;

- подальше залучення до робіт домогосподарств та підприємців;

- подальша інтеграція ВПО в життя громади. Для цього ВПО будуть в пріоритетному порядку забезпечуватися посадковими матеріалами, засобами захисту рослин і добривами

- активізація молоді і школярів, які будуть долучені до Програми Сади Перемоги в громаді;

- збільшення продовольчого резерву громади, покращення умов для його зберігання;

- налагодження кооперації з іншими громадами, переробними підприємствами та рітейлерами. Така співпраця дасть можливість реалізовувати надлишки сільськогосподарської продукції на комерційній основі.

ПЕРЕЛІК

програм, реалізація яких передбачається у 2024 році


п/п
Назва цільової програми Коли і яким документом затверджена Відповідальні за реалізацію програми
1 2 4 3
Програма природоохоронних заходів Пришибської сільської територільної громади на 2022-2026 роки Рішення першого пленарного засідання 19 сесії 8 скликання від 17.11.2021 року Виконавчий комітет Пришибської сільської ради
Програма поводження з твердими побутовим відходами на території Пришибської СТГ на 2023 -2027 роки. Рішення Виконавчий комітет Пришибської сільської ради
Програма з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2020-2024 роки Рішення 51 сесії 7 скликання від 24.12.2019 року Виконавчий комітет Пришибської сільської ради
Місцева цільова програма фінансової підпримки КП «Пришибське» Пришибської сільської ради на 2023-2025 роки Рішення 28 сесії 8 скликання від 21.12.2022 року Комунальне підприємство «Пришибське»
Програма розроблення містобудівних та землевпорядних робіт на території Пришибської сільської територіальної громади на 2021-2025 роки Рішення 1 пленарного засідання 19 сесії 8 скликання від 17.11.2021 року Виконавчий комітет Пришибської сільської ради
Комплексна програма «Сільська школа» на 2023- 2025 роки Рішення 28 сесії 8 скликання
Від 21.12.2022 року
Відділ освіти, культури, спорту та туризму виконавчого комітету Пришибської сільської ради, ЛІЦЕЙ «ЛІДЕР» ПРИШИБСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота» на період 2021-2025 роки, що діє на території Пришибської сільської ради Рішення 2 пленарного засідання 5 сесії восьмого скликання
Від 22.12.2020 року
Виконавчий комітет Пришибської сільської ради
Місцева цільова програма підтримки військовослужбовців, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської федерації проти України та членів їх сімей на 2022-2026 роки Рішення 26 сесії 8 скликання від 22.08.2022 року Відділ праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я виконавчого комітету Пришибської сільської ради.
Фінансовий відділ виконавчого комітету Пришибської сільської ради
Програма організації харчування  дітей в закладах освіти Пришибської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки Рішення 28 сесії 8 скликання
Від 21.12.2022 року
Відділ освіти, культури, спорту та туризму виконавчого комітету  Пришибської сільської ради, ЛІЦЕЙ «ЛІДЕР» ПРИШИБСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ЗДО (ЦРД) «Чебурашка» Пришибської сільської ради.
Програма підтримки  технічного 
стану шкільних автобусів на 2023-2025 роки
Рішення 28 сесії 8 скликання
Від 21.12.2022 року
Відділ освіти, культури, спорту та туризму виконавчого комітету  Пришибської сільської ради, ЛІЦЕЙ «ЛІДЕР» ПРИШИБСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних лоріг загального користування місцевого значення на території Пришибської ОТГ на 2022-2025 роки Рішення 20 сесії 8 скликання
Від 23.12.2021 року
Виконавчий комітет Пришибської сільської ради

Програма організації рятувальних робіт у Пришибській сільській територіальній громаді на 2022 – 2024 роки»

Рішення 20 сесії 8 скликання
Від 23.12.2021 року
Місцева пожежна охорона

Цільова програма забезпечення пожежної безпеки на 2023-2025 роки

Рішення 28 сесії 8 скликання від 21.12.2022 року Місцева пожежна охорона
Програма з питань будівництва, реконструкції, капітального ремонту обʼєктів комунальної власності Пришибської сільської територіальної громади Полтавської області на 2022-2027 роки Рішення 27 сесії 8 скликання від 17.11.2022 року Виконавчий комітет Пришибської сільської ради
Програма
підтримки самозабезпечення Пришибської територіальної громади харчовими продуктами на 2022-2024 роки «Сади Перемоги»
Рішення 23 сесії 8 скликання від 28.04.2022 року Виконавчий комітет Пришибської сільської ради, Відділ освіти, культури, спорту та туризму ВК Пришибської сільської ради, Відділ праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я ВК Пришибської сільської ради

Місцева пожежна охорона села Пришиб

МПО с. Пришиб укомплектоване пожежною автоцистерною АЦ-40(63Б) на базі ЗІЛ-130, яка пройшла реставрацію , а також у 2022 році була придбана автоцистерна АЦ-4-40 на базі ЗІЛ-131 (підвищеної прохідності ) з реставрації. На початку року була проведена перевірка органами ДСНС комплектації МПО необхідним протипожежним обладнанням та спорядженням. Згідно акту перевірки було закуплено: мотопомпу пожежну Маtari MGP-20, 4 каски пожежного, 2 ручних ствола пістолетного типу (СРП-50,СПРК-50), 4 комплекта бойовок (захисного одягу пожежного), вогнегасники ВП-5, бензоріз Штіль, медичні аптечки, кінці Олександрова, кошму, буксировочні троси та інше спорядження. Також був придбаний та змонтований на ЗІЛ -130 лафетний ствол PROTEK 605, який дуже добре зарекомендував себе при гасінні пожеж.

На даний час в оперативному розрахунку стоять два пожежних автомобіля АЦ-40(130)-основний,АЦ-4-40(131)-резервний.

За минулий рік ліквідовано 22 пожежі : 6 пожеж в будинках та господарських будівлях,16 -суха рослинність на відкритій місцевості.

Двічі виїзджали в с.Салівка та с.Дмитрівка на допомогу 17ДРПЧ ДСНС м.Горішні Плавні.

Також виїзджали ЗІЛом -131 на буксировку застрявших авто.

Не обійшлося і без хибних викликів, 10 виїздів всі на суху рослинність.

Порівняно з минулим роком збільшилась кількість викликів на відкриту місцевість.

На сьогоднішній день штат МПО складається із 11 одиниць персоналу :1-начальник МПО, бухгалтер, 5-водіїв та 4-пожежних. На цілодобовому бойовому чергуванні постійно знаходиться 3 чоловіка, при необхідності залучається вільна від чергування зміна на другий пожежний автомобіль. Також постійно проводяться тренування по злагодженню дій особового складу на пожежах та інших надзвичайних ситуаціях.

У цьому році сумісно з ДСНС були перевірені та поставлені на облік 39 пожежних гідрантів в двох населених пунктах : с.Роботівка вул. Григоренко, с.Пришиб вул. Набережна, Центральна, Соборна.

Також у зв’язку з загрозою обстрілів інфраструктури України і можливістю зникнення світла й газу заготовлена необхідна кількість дров для опалення приміщення МПО та резервне паливо для генератора.

У приміщенні МПО відкритий «Пункт незламності» обладнаний всім необхідним і працюючий на теперішний час.

У зв'язку з великою кількістю повітряних тривог, придбано резервну сирену повітрних тревог для своєчасного сповіщення населення.

У наступному році плануємо закупити додатково пожежні рукава трьох розмірів в кількості 18 шт. для доукомплектування пожежних автомобілів, постійно працювати над зменшенням часу прибуття на пожежу, підтримувати пожежні автомобіллі та протипожежне обладнаня у постійній готовності до виконання завдань з ліквідації пожеж та інших надзвичайних ситуацій.

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРИШИБСЬКЕ»

Комунальним підприємством «ПРИШИБСЬКЕ» за період роботи 2023 року надано послуги населенню, бюджетним і юридичним організаціям Пришибської сільської ради з поводження побутовими відходами (ТПВ), рідких побутових відходів (РПВ), здійснювало покіс бур’янів (трактором та вручну), займалося благоустроєм, вирубкою парослі дерев на території громади, допомагало забезпечити дровами ВПО, людей похилого віку та багатодітних сімей.

Завдяки фінансовій підтримці Пришибської сільської ради, яка надавалася згідно ПРОГРАМИ було придбано:

  • Гілкоподрібнювач,
  • Прес гідравлічний для пластикових пляшок,
  • Косілку роторну,
  • Гідранти пожежні,
  • Люки каналізаційні,
  • Паяльники для пластикових труб,
  • Шини для соціального автобуса;
  • Шини до асенізаційної машини,
  • Шини до причіпа тракторного,
  • Компресор двохциліндровий,
  • Дизельне паливо та бензин до комунальної техніки.
    Також було проведено технічне обслуговування та ремонт соціального автобуса та автомобіля МАЗ.
    Комунальне підприємство «ПРИШИБСЬКЕ» надало послуг населенню на суму: 472608.77 грн. з них :
  • Вивезення ТПВ – 228032.54 грн.
  • Водопостачання вул. Молодіжна – 12867.66 грн.
  • Прибудинкова територія – 38963.49 грн.
  • Водовідведення вул. Молодіжна 129183.48 грн.
  • Централізоване водопостачання – 63561.60 грн.
    Заборгованість від населення за надані послуги становить: 140443.92 грн. з них: За вивезення ТПВ – 73402.02 грн.
    За водопостачання вул. Молодіжна – 3397.91 грн.
  • За прибудинкову територію – 31987.94 грн.
  • За водовідведення вул. Молодіжна – 25660.65 грн.
  • За Централізоване водопостачання – 5995.40 грн.
    Комунальне підприємство «ПРИШИБСЬКЕ» протягом 2023 року підтримувало у належному стані об’єкти, які йому належать:
  • Парк «Молодіжний»,
  • Пам’ятники та братські могили,
  • Зупинки,
  • Водозабір в с.Кобелячок.

Комунальне підприємство і на даний час надає вище вказані послуги та намагається покращити їх якість.

Шановні мешканці громади!

Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити, що сьогоднішній результат роботи – це колективна праця кожного депутата, кожної постійної комісії, сесійна робота, діяльність виконавчого комітету та апарату ради і, безумовно, робота кожного мешканця громади.

Основна мета звіту – не тільки проаналізувати діяльність ради за звітний період, а й разом визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів  в подальшій роботі.

 Хочу подякувати усім захисникам і захисницям за надану можливість нам жити і працювати, підприємцям, аграріям, фермерам, волонтерам, і простим людям, які допомогли громаді «вижити» у ці нелегкі часи, своєю допомогою, а це: і особисті кошти, і вчасно сплачені податки, і благодійна допомога.

Я вдячна усім, хто допомагав сільській раді в цей нелегкий період розвитку практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями.

Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею на благо наших мешканців і переконана, що тільки спільними зусиллями ми зможемо створити та розбудувати процвітаючу громаду.

З великим задоволенням буду приймати від Вас поради, пропозиції, Ваше бачення у подальшій роботі сільської ради.

Миру та порозуміння нам усім у Великій родині Пришибської територіальної громади!